EL-1200BSL Zwora elektromagnetyczna 540kg z sygnalizacją i powiadomieniem dźwiękowym

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 498,15 zł 498.15
ilość szt
Zyskujesz 4 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: SCOT
Kod produktu: EL-1200BSL

Opis

Opis

Zwory elektromagnetyczne SCOT są alternatywą dla powszechnie stosowanych w systemach kontroli dostępu elektrozaczepów. Zwora składa się z elementu wykonawczego zawierającego elektromagnes, montowanego na ramie drzwi, oraz metalowej płytki, umieszczanej na skrzydle drzwi. Zasilona cewka elektromagnesu przyciąga płytkę zabezpieczając w ten sposób wejście. W zależności od modelu zwory maksymalny nacisk na drzwi przy którym elektromagnes przyciąga metalową płytkę wynosi 180, 280, 350, 540 kg.
Zwory elektromagnetyczne stosuje się w systemach kontroli dostępu zamiennie z elektrozaczepami rewersyjnymi, czyli tam, gdzie przepisy bezpieczeństwa wymagają otwarcia drzwi po zaniku napięcia w systemie kontroli: wyjściach ewakuacyjnych, przeciwpożarowych, budynkach użyteczności publicznej.
Zwora elektromagnetyczna nie posiada ruchomych elementów mechanicznych, przez co praktycznie nie występuje zużycie elementów urządzenia. Z tego względu stosowana jest w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie kontrolowane drzwi są często otwierane, eliminując konieczność stałej konserwacji.

Sygnalizacja
Zwora elektromagnetyczna wyposażona jest w przekaźnik NC, który może być wykorzystany w systemie kontroli dostępu informując o otwarciu / zamknięciu sterowanych drzwi. Dzięki temu możemy przekazać informację np. do systemu alarmowego, informując o stanie drzwi.

Dioda LED
Na obudowie zwory znajduje się dwukolorowa dioda informująca o stanie wejścia. Jeżeli drzwi są zamknięte, jest to sygnalizowane zielonym kolorem diody – jeżeli drzwi zostaną otwarte lub będą niedomknięte – dioda będzie świecić kolorem czerwonym. Jeżeli cewka zwory elektromagnetycznej nie jest zasilana (np. podczas trwania impulsu sterującego) – dioda jest wygaszona.

Sygnalizacja dźwiękowa (B)

Zwory z oznaczeniem „B” posiadają możliwość ustawienia czasu, po którym drzwi powinny zostać zamknięte. Jeżeli po ustawionym czasie drzwi pozostaną otwarte przez wbudowany głośnik rozlegnie się sygnał dźwiękowy.

Wymiary zwory EL-1200BSL

 

 

,EL1200BSL,EL1200BS,EL1200B,EL1200,EL120,EL12,EL1

Specyfikacja

; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;; ;;; ;;; ;; ;
;;;

Maks. nacisk na drzwi

;;;
;;;

540 kg

;;;
;;;

Przeznaczenie

;;;
;;;

Wewnętrzna

;;;
;;;

Napięcie zasilania

;;;
;;;

12V DC / 24V DC

;;;
;;;

Pobór prądu

;;;
;;;

600mA (12V DC) / 300mA (24V DC)

;;;
;;;

Sygnalizacja

;;;
;;;

Tak (styk NO/NC)

;;;
;;;

Powiadomienie dźwiękowe

;;;
;;;

Tak (regulowany czas 0-30s)

;;;
;;;

Dioda informacyjna LED

;;;
;;;

Tak

;;;
;;;

Wymiary zwory (szer. x wys. x gł.)

;;;
;;;

282 x 75 x 40 mm

;;;
;;;

Wymiary płytki (szer. x wys. x gł.)

;;;
;;;

185 x 60 x 13,5 mm

;;;

Do pobrania

montaż nawierzchniowy, sygnalizacja - styk NO/NC, dioda informacyjna LED, powiadomienie dźwiękowe o niezamkniętych drzwiach, zasilanie 12V / 24V DC
,EL1200BSL,EL1200BS,EL1200B,EL1200,EL120,EL12,EL1

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl